Szafka RTV – porządek ? czy bałagan?

Większość z nas w momencie zakupu mieszkania lub domu, stara się aby jak najlepiej wyposażyć mieszkanie, w pewnym momencie dochodzimy do sprzętu RTV i zastanawiamy się w jaki sposób możemy poprowadzić przewody tak aby nie prowadzić ich po wierzchu, jakie gniazda będą nam przydatne ? na takie pytania postaram się odpowiedzieć w tym artykule.

Zacznijmy może od podstaw czyli, z czego najczęściej składa się nasze centrum multimedialne, czyli:

-Telewizor
-Kino domowe
-Odtwarzacz DVD / Bluray
-Konsola do gier
-Komputer multimedialny

Jak wiemy każde z tych urządzeń wymaga zasilania, czyli potrzebujemy do każdego urządzenia gniazdo sieciowe 230V , możemy tutaj zastosować gniazdo pojedyncze lub też podwójne, w zależności od producenta i serii gniazdo te może składać się z jednego lub też dwóch elementów dla przykładu: Kontakt – Simon Seria 54 Premium, mamy tutaj do wyboru wiele wersji kolorystycznych elementów środkowych, dodatkowo mamy również bardzo bogatą gamę ramek, począwszy od tradycyjnych białych przez ramki drewniane i kończąc na eleganckim metalu.

234

Możemy również zastosować prostszą, z mniejszą ilością wariacji kolorystycznych serię produktów ze zintegrowaną ramką.

Dla przykładu Kontakt Simon Seria Akord

5

Oprócz zasilania większość sprzętów audio-video musimy podłączyć przewodem do telewizora lub też kina domowego, dotyczy to również komputera, i tutaj aby nie stosować długich wystających przewodów możemy je elegancko schować pod tynkiem i zostawić dostęp do gniazd HDMI montowanych do standardowych puszek montażowych , dzięki takiemu rozwiązaniu możemy w prosty sposób poprawić estetykę oraz zapomnieć o długich wystających przewodach.

Gniazda HDMI możemy znaleźć u wielu producentów dla przykładu przedstawię tutaj wyrób firmy Berker by Hager – Seria B.Kwadrat
W tym przypadku producent oferuje nam szeroki wybór ramek do wyboru począwszy od białej czy też kremowej , także aluminiowej i kończąc na antracytowej.

67

Kolejnym ważnym i dość problematycznym punktem jest podłączenie nagłośnienia kina domowego,  gdzie kolumny rozmieszczamy w narożnikach pomieszczenia i przewody poprowadzone po wierzchu przeszkadzają , nie dość pociągając można zrobić sobie krzywdę to i można uszkodzić sprzęt a na pewno nie jest to estetyczne dla oka, tutaj z pomocą przychodzą nam gniazda głośnikowe, możemy tutaj zastosować gniazdo posiadające wyjścia na 1 głośnik po gniazda posiadające możliwość podłączenia 4 sztuk głośników, bardzo polecamy to rozwiązanie, dzięki temu rozwiązani nie będziemy musieli już więcej oglądać przewodów które leżą za kanapą lub pod dywanem.

Dla przykładu gniazdo głośnikowe firmy Karlik seria Deko.

Producent tutaj daje nam duże pole do popisu jeśli chodzi o kreatywność, możemy tutaj stosować różne kolory środków, różne ramki od czarne, po szklaną białą.

8

Ostatnią najpotrzebniejszą rzeczą w centrum multimedialnym jest gniazdo komputerowe w celu zapewnienia stabilnego połączenia z Internetem a także szybką wymianę danych z innym urządzeniami w sieci, najczęściej stosowanym gniazdem są gniazda kategorii 5e, oraz kategorii 6, zalecamy stosowanie gniazd z ekranem magnetycznym, zabezpieczy to przed wszelkimi zakłóceniami zewnętrznymi jakie mogą występować.

9

Dla przykładu Gniazdo komputerowe od firmy Gira, seria Espirit tutaj mamy doczynienia z najwyższą jakością wykonania, każdy detal został dopieszczony przy produkcji i klient dostaje produkt najwyższej jakości. Oczywiście producent daje nam również szeroki wachlarz ramek i kolorów do dostosowania według własnych potrzeb.

I w ten sposób w krótkim streszczeniu starałem się Państwu przybliżyć w jaki sposób zastosowanie tego typu rozwiązań może w znaczący sposób wpłynąć na ergonomie i estetykę pomieszczenia, oczywiście przedstawione przeze mnie pozycje to jest tylko część produktów z szerokiej gamy jaką zapewniają producenci, możemy rozszerzyć naszą instalację chociażby o ładowarkę USB do telefonu, czy też gniazda DVI, każdy powinien dokładnie przemyśleć co chciałby mieć w swoim centrum multimedialnym i wybrać odpowiednie produkty, mamy nadzieję że ten artykuł pomoże w dopasowaniu produktów dla Państwa.

Pozdrawiam

MODNE-GNIAZDKA_LOGO

Related posts

Leave a Comment